Благодатненська публічна бібліотека

Благодатненська публічна бібліотека -
центр правової інформації

Історія бібліотеки:


    У 1935 році в селі Благодатне відкрилася перша бібліотека, яка знаходилася в сільській раді. Першим бібліотекарем була Єфросинія Павлівна Самойленко. Фонд був невеликим – 100 примірників, бібліотека обслуговувала 68 читачів.
    У воєнний час робота бібліотеки тимчасово була призупинена. Відновила свою роботу бібліотека в 50-х роках. З 1952 року бібліотекою завідувала Ніна Григорівна Позняк (Дубіна), яка пропрацювала в бібліотеці двадцять шість років. Завдяки наполегливій праці, проведенню цікавих масових заходів з популяризації книги, здобула серед жителів села заслужену шану, повагу і визнання.

Позняк ( Дубіна ) Ніна Григорівна проводить в бібліотеці бібліографічний огляд літератури

    Фонд бібліотеки на той час складав 1300 примірників. В основному дитяча та сільськогосподарська література. Художньої літератури було зовсім мало. Бібліотека обслуговувала 1400 читачів.
    Популярність бібліотеки серед населення зростала з кожним роком. Збільшувалось відвідування серед учнів школи, молоді. Зростав потяг до бібліотеки колгоспників.
    В 1967 році бібліотека обслуговувала 890 читачів, книговидача становила – 12567, фонд – 3700 примірників. Після Позняк Ніни Григорівни в 1978 році в бібліотеку прийшла працювати Акуленко ( Фідоринова ) Тетяна Михайлівна.
    Саме в цей час, коли бібліотека приєдналася до централізованої бібліотечної системи, на новий рівень стає масова робота з читачами: проводяться читацькі конференції, усні журнали, вечори-зустрічі з видатними людьми села. Покращується матеріальна база бібліотеки, збільшується її книжковий фонд, який становить 7013, кількість читачів – 1260, в т.ч. дітей – 340, книговидача – 30100 примірників.
    В 1980 – 1990 рр. в бібліотеці працюють молоді спеціалісти: Світлана Іванівна Волкодаєва ( Мещєрякова ), Наталя Миколаївна Краснікова (Тєлєгіна ). Це були роки масової, масштабної пропаганди книги. Зростає кількісний і якісний склад книжкового фонду, який становить10 344 примірників документів, бібліотека обслуговує 1228 читачів, яким щорічно видає 28 762 примірників.
    З 1998 року бібліотеку очолила Лукіна Лілія Степанівна, яка на даний час працює завідуючою бібліотеки.
    Благодатненська сільська бібліотека – філія – модельна бібліотека, центр правової інформації. В 2008 році на базі бібліотеки організовано клуб «Підліток і закон».
    Місія бібліотеки – формування правової культури користувачів, чіткої громадянської позиції, готовності до свідомого і добровільного служіння своєму народові.
    В 2014 році бібліотекою були проведені заходи: круглий стіл «Права людини – гарантія розвитку людства», турнір правознавців «Кращий знавець права», правовий ринг «Право мистецтва, добра і справедливості», зустріч з правознавцем «Покличемо на допомогу правознавця», правознавча година «Закон і ми», брейн – ринг «Магістри юстиції».
    В бібліотеці продовжує функціонувати клуб « Закон і підліток », на засіданні якого обговорюються найрізноманітніші питання стосовно прав дітей, проводяться зустрічі з працівниками міліції.
    22 жовтня в бібліотеці був проведений вечір запитань та відповідей « Ваше право знати », на якому запрошений дільничий Р.В. Басич давав відповіді на запитання учнів 7 – 10 класів, розповів про криміногенну обстановку в районі, провів сюжетно – рольову гру « Мої права та обов’язки ».
    Цікаво пройшов турнір правознавців « Кращій знавець права », в я кому взяли участь команди учнів 10 класу « Феміда » та 11 класу « Оріон ». Учасники змагалися в знанні прав та обов’язків громадян України, розглядали різні правові ситуації, відповідали на запитання вікторини стосовно правових термінів.
    В рамках тижня права, який щорічно проходить на початку грудня, бібліотека провела низку цікавих пізнавальних заходів з популяризації літератури з правознавства.
    Під час проведення круглого столу « Незнання законів не звільняє від відповідальності », який відбувся в рамках тижня права, були обговорені проблемні питання сучасного стану реалізації основних прав і свобод людини. У засіданні круглого столу прийняв участь сільській голова М.І. Шевченко.

    На данний час діє проєкт «Руху права єдині – поважати їх повинні». Мета проекту – підвищення рівня обізнаності та довіри громадян до роботи поліції, налагодження діалогу між поліцією та громадою.

    В рамках проєкту було проведено годину спілкування «Боротьба із злочинністю – наша спільна справа», годину правових знань «Держава на захисті прав людини».


Учасники години спілкування  «Боротьба із злочинністю – наша спільна справа» Година правових знань «Держава на захисті прав людини»


Основні показники діяльності:

Середня кількість користувачів щорічно – 900 чол.

Книговидача в середньому за рік – 12 тис. видань

Сукупний фонд – 14 тис. документів

Центри та клуби за інтересами:

Клуб «Закон і підліток»

Завідуюча бібліотекою: Лукіна Лілія Степанівна

Адреса: 55325, Миколаївська область, Арбузинський р-н, 
с. Благодатне, вул. Ювілейна, 18

Режим роботи: з 08:00 до 17:00, вихідний день: субота, неділя


Немає коментарів:

Дописати коментар