Семенівська бібліотека - філія

Семенівська бібліотека – філія – 
центр популяризації читання

Історія бібліотеки:

    Про Семенівську бібліотеку вперше згадується в книзі П. Н. Тригуба та В. М. Шевельова «Село над Южным Бугом: страницы истории Семеновки». 
    В 1925 р. при сільбуді функціонувала бібліотека, фонд складав 780 примірників, бібліотека обслуговувала 110 читачів. З часом книжковий фонд поповнювався за рахунок громадських коштів, декілька книг дав райсільбуд, а сільська коперація подарувала бібліотеці книг на суму 180 крб. 
    На кінець 1929 року фонд бібліотеки становив 963 примірника, читачів бібліотека обслуговувала 216, із них половина – селяни. Для обслуговування читачів бібліотеці виділили бібліотекаря, який отримував 6 крб. на місяць, що в значній мірі зацікавлювало працівника і допомагало селянам своєчасно отримувати книги. 
   В 1929-1930 роках відбувалися масові закриття церков. Закрили церкву і в Семенівці. Сільська рада здала церковні дзвони, кошти з яких пішли на культурно-просвітницькі потреби (кіно, гучномовці, бібліотеки). 
    В 1945 р. бібліотеку фінансувала сільська рада. Ставка бібліотекаря складала 270 крб. 
    В 1950 році в селі було декілька бібліотек: дві сільські та одна клубна ( за даними обласного архіву ). Одна бібліотека обслуговувала 328 читачів, мала дитячий відділ, дві пересувки, фонд становив 2020 примірників. 
    Друга бібліотека обслуговувала 496 читачів, фонд становив 4554 примірників, мала окреме приміщення площею 42 кв. м., з окремим читальним залом на 23 місця, з відділом для обслуговування дітей. Завідувала цією бібліотекою О.А. Корнілова. 
     Клубна бібліотека обслуговувала 100 читачів, фонд її складав 1100 примірників. 
    З 1959 р. колгосп ім. Леніна очолював Є.А. Крикуненко. За часів його правління в селі функціонувало дві бібліотеки. Одна колгоспна – розмішуваласьв Будинку культури ( бібліотекар Г.Г. Клапатюк), інша – сільськазнаходилася в сільській раді (бібліотекар О.А. Корнілова). 
    В 60-х роках колгоспна бібліотека обслуговувала 300 читачів, фонд бібліотеки налічував 2300 примірників. Сільська бібліотека обслуговувала 450 читачів, фонд бібліотеки становив 3200 примірників. 
     В кінці 70-х років, коли в районі була проведена централізація бібліотечних установ, колгоспна бібліотека приєдналася до сільської і обслуговувала 1552 читачів, книговидача становила 25502 документів, фонд становив 17850 примірників. 
    У 80-ті роки на території села працювали 2 бібліотеки: Семенівська № 1 та Семенівська № 2. 
     Семенівська бібліотека № 1 обслуговувала 1173 читачів, книговидача становила – 24360 документів, фонд – 14887 примірників. 
    Семенівська бібліотека № 2 обслуговувала 425 читачів, книговидача становила – 7500 документів, фонд – 2360 примірників. 
    В 1993 році за наказом № 251 районного відділу культури «Про упорядкування бібліотечної мережі в районі» з 01.01.1993 року зупинилась діяльність Семенівської бібліотеки № 2. 
   Станом на 01.01.1994 року Семенівська бібліотека обслуговувала 1380 читачів, книговидача становила 27508 документів, фонд бібліотеки – 17000 примірників. 
    З липня 2007 р. завідуючою Семенівською бібліотекою – філією стає Жанна Володимирівна Подковиріна. 
    Завдяки перемозі у ІІІ раунді конкурсу « Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету » програми «Бібліоміст» 12 грудня 2012 року в Семенівській сільській бібліотеці – філії відкрито Центр вільного доступу до мережі Інтернет. 
   На сучасному етапі свого розвитку Семенівська сільська бібліотека – філія є модельною, інформаційним центром на селі. 
     Місія бібліотеки – сприяння освіті і самоосвіті молоді, інформаційне забезпечення навчального процесу та виховання інформаційної культури молодих користувачів через впровадження новітніх комп’ютерних технологій. 
     В 2014 році бібліотекою були проведені заходи: відео – подорож «Країна потребує професіоналів. Як ними стати?», вікторина «Вгадай професію», день інформації «Молодь – вибір професії», гра – конкурс «Пізнай себе», інтелектуальний турнір «Що?Де?Коли?», інформаційна година «Професія. Освіта. Зайнятість» 
    У квітні бібліотека провела День інформації « Молодь – вибір професії», метою якого було підвищення рівня інформованості підлітків з питань профорієнтації, розширення їхніх знань про світ професій, ознайомлення з вимогами до людей відповідних спеціальностей та з умовами праці, висвітлення важливості та позитивних сторін «улюбленої роботи», допомога юнацтву у визначенні власної життєвої траєкторії з урахуванням професійних інтересів та природних здібностей. Майбутні випускники змогли ознайомитися з професіями, які користуються попитом на ринку праці, дізнавшись про них більше через Інтернет. 
    Під час проведення гри – конкурсу «Пізнай себе», юні читачі здійснили захоплюючу подорож у світ професій, дізналися багато нового про сучасні професії, які необхідні суспільству, прийняли участь в анкетуванні «Моя професія – мій вибір». 
   Зацікавлено учні 9-10 класів взяли участь у вікторині «Вгадай професію», під час якої ознайомилися з новими поняттями стосовно професій, навчилися розрізняти фізичну та розумову працю, детально дізналися про професію «Бібліотекаря». Учасники вікторини уявили себе бібліотекарями і презентували бібліотеку майбутнього. 




    А з жовтня 2018 року естафету перейняла Мягка Наталія Василівна, яка й надалі продовжує та удосконалює роботу бібліотеки, розширює спектр нових бібліотечних послуг.




Основні показники діяльності: 

Середня кількість користувачів щорічно – 700 чол. 
Книговидача в середньому за рік – 11 тис. видань. 
Сукупний фонд – 13,8 тис.документів. 
Комп’ютерна техніка: 2 комплекти, принтер-сканер. 

Центри та клуби за інтересами: 


    Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади (ПДГ). З відкриттям Центру вільного доступу до мережі Інтернет, бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі Пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади. 

    ПДГ– це інформаційний Центр, де користувачі бібліотеки мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес. 

Користувачі ПДГ можуть: 

·  здійснювати пошук правової інформації в мережі Інтернет самостійно; 
·  отримати допомогу бібліотекаря у пошуку правової інформації; 
·  здійснювати роботу з довідково-правовими системами на офіційних сайтах; 
·  зберігати інформацію на електронні носії. 

Проектна діяльність: 

    2012 р. – завдяки перемозі у ІІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг за допомогою вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст» в грудні 2012 року в Семенівській бібліотеці-філії відкрито безкоштовний Центр вільного доступу до мережі Інтернет. 

Бібліотекар: Мягка Наталія Василівна. 
Адреса: 55310, Миколаївська область, Арбузинський р – н, 
с. Семенівка, вул. Попова, 57. 
Режим роботи: з 10:00 до 19:00, вихідний день: субота, неділя. 

Немає коментарів:

Дописати коментар