Садівська бібліотека - філія

Садівська бібліотека – філія -
 інформаційний центр

Історія бібліотеки: 

    Перші відомості про Садівську бібліотеку відносяться до 20-х років минулого століття. Бібліотека розміщувалася в глинобитній хаті під солом'яним дахом із земляною підлогою. Книг було обмаль, але жителі села прагнули до знань, до повної ліквідації безграмотності. Тому в бібліотеці завжди було людно. Але відомості про першого бібліотекаря не збереглися. 
   В 1950 році 15 липня відкрила свої двері Садівська приклубна бібліотека. Обслуговувала бібліотека 347 читачів, які користувалися фондом, що становив 2840 примірників. Бібліотека мала 4 пересувки, обслуговувала села Виноградний Яр, Михайлівку, тракторні бригади №5,6. 
    В 50 – 60-х роках завідуючою Садівською бібліотекою працювала Кривоносова Марія Михайлівна. Закінчила Садівську семирічку, далі продовжила навчання в Політпросвіт школах, що знаходились в м. Одеса та м. Черкаси. Після повернення в рідне село в 1949 році почала працювати бібліотекарем. 20 років віддала Марія Михайлівна бібліотечній справі. Вона вміла створити атмосферу доброзичливості, довір’я і поваги незалежно від віку читача. Добра і працелюбна, досвідчений спеціаліст, робила все, щоб відвідувачам було цікаво приходити до бібліотеки. А їх на той час було 670, фонд бібліотеки становив 2730 примірників. 
    Досвід роботи М.М. Кривоносова передала своїй дочці – Галині Олександрівні Мороз. 


Марія Михайлівна Кривоносова Галина Олександрівна Мороз 

    Після будівництва нового Будинку культури в 1968 році бібліотека отримала зручне та затишне приміщення. Фонд бібліотеки поповнився новими книгами і становив 3913 примірників, яким користувалися 780 читачів. 
    Мороз Галина Олександрівна працювала бібліотекарем з 1969 по 1975 роки. 
   Народилася в селі Садове 17 березня 1945 року. Закінчила Садівську восьмирічну школу, потім навчалася в м. Одеса.тГалина Олександрівна гідно продовжила естафету своєї матері. 
  З 1975 по 1992 рік в бібліотеці працювали Ніна Єгорівна Коніна, Олександра Василівна Анікеєва, Ніна Петрівна Коваленко. 
    За аналізом річних звітів у 1984 році бібліотека обслуговувала 969 читачів, видавала їм 20233 документів, фонд становив 8573 примірників. 
   З 1992 року працювала  завідуючою філією Золотченко Людмила Анатоліївна. 
   В 2011 році Садівська бібліотека – філія взяла участь у конкурсі міні – грантів в рамках проекту « Зміцнення активності молоді на сході України », оголошений Спілкою Молоді України. Проект « Джерела живої пам’яті », розроблений Садівською бібліотекою – філією потрапив до числа переможців. 
   Завдяки перемозі у ІІІ раунді конкурсу « Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету » програми «Бібліоміст» 13 грудня 2012 року в Садівській сільській бібліотеці – філії відкрито Центр вільного доступу до мережі Інтернет. 
  За час роботи на посаді завідуючою бібліотекою Людмила Анатоліївна зробила значний внесок у перетворення своєї сільської бібліотеки у провідний культурно – просвітницький та інформаційний центр села. 
  Висококваліфікованого спеціаліста, талановитого організатора неодноразово відзначали керівні установи. Зокрема, нагороджувалась грамотами управління культури облдержадміністрації, відділу культури, райдержадміністрації. В 2012 році нагороджена обласною премією кращих працівників у галузі культури за вагомий внесок в організацію бібліотечного обслуговування населення в сільській місцевості. 
  На сучасному етапі свого розвитку Садівська сільська бібліотека – філія є модельною, інформаційним центром на селі. Для досягнення цієї мети увага бібліотеки сконцентрована на співпраці з владними структурами та забезпеченні населення інформацією про діяльність органів влади. Встановлено зв’язки з депутатським корпусом Садівської сільської ради, з місцевими органами влади, членами виконавчого комітету. 
   Місія бібліотеки – забезпечення громади інформацією щодо діяльності місцевих органів влади та самоврядування. 
   В бібліотеці оформлена зона « Громадянин. Держава. Влада », де знаходиться інформація про діяльність місцевого самоврядування, інформація про наповнення та використання місцевого бюджету, про пільги інвалідам та воїнам АТО, інформація для внутрішньо переміщених осіб. Також тут розміщені графіки прийому громадян, інформація про чинний керівний склад області, району, села, уповноважених осіб з конкретних питань. 
  Пріоритетом інформування населення з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади є проведення бібліотекою Днів інформації « Влада – населення », підготовка інформ – досьє « Юридичний мінімум », підготовка бібліографічних списків « Нове в періодиці з питань місцевого самоврядування ». Оформлено папки – досьє: « Пенсійна реформа », « Область і район: день за днем », « Місцеве самоврядування і офіційні документи ». В краєзнавчому каталозі виділені рубрики: « Пенсійне забезпечення », « Сторінка депутата ». 
    Бібліотекою організовуються зустрічі з депутатами, години гласності, круглі столи. 
   В 2014 році бібліотекою були проведені заходи: діалог « Місцеве та регіональне самоврядування: проблеми, досвід, перспективи », круглі столи « День соборності на відстані часу », « Громадянське суспільство і влада ». 
   18 червня 2014 року для працівників сільської ради був проведений діалог « Місцеве та регіональне самоврядування: проблеми, досвід, перспективи ». Під час виступу сільський голова А.А. Мороз зазначив, що у разі прийняття Бюджетного Кодексу України, місцеві громади зможуть самостійно формувати власні бюджети, збільшити свої повноваження. Присутні ознайомилися з інформацією про створення Центру надання адміністративних послуг. 

    В 2015 році на посаду бібліотекаря Садівської бібліотеки-філії була прийнята  Попова Інна Олександрівна.

Основні показники діяльності: 

Середня кількість користувачів щорічно – 750 чол. 
Книговидача в середньому за рік – 11 тис. видань. 
Сукупний фонд – 10,3 тис.документів. 
Комп’ютерна техніка: 2 комплекти, принтер-сканер. 

Центри та клуби за інтересами: 


    Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади (ПДГ). З відкриттям Центру вільного доступу до мережі Інтернет, бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі Пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади. 
     ПДГ– це інформаційний Центр, де користувачі бібліотеки мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес. 

Користувачі ПДГ можуть: 

·   здійснювати пошук правової інформації в мережі Інтернет самостійно;
·   отримати допомогу бібліотекаря у пошуку правової інформації; 
·   здійснювати роботу з довідково-правовими системами на офіційних сайтах; 
·   зберігати інформацію на електронні носії. 

Проектна діяльність: 

    2011р. – участь у конкурсі міні – грантів в рамках проекту « Зміцнення активності молоді на сході України », оголошений Спілкою Молоді України. Проект « Джерела живої пам’яті », розроблений Садівською бібліотекою – філією потрапив до числа переможців. Для реалізації проекту при Садівській бібліотеці – філії була створена пошуково-дослідницька група « Смолоскип ». Члени цієї групи здійснили зібрання усних історій з життя старожилів сіл Садівської сільської ради: Садового, Виноградного Яру, Зеленої Поляни, Новомихайлівки. На основі зібраних матеріалів створено базу даних в друкованому та електронному вигляді, а також виготовлено 50 буклетів « Джерела живої пам’яті ». 
   За підсумками обласного конкурсу професійної майстерності « Аукціон бібліотечних ідей », організованого Обласною бібліотекою для юнацтва, Золотченко Людмила Анатоліївна зайняла ІІ місце за проект створення архіву живої пам'яті старожилів сіл Садівської сільської ради « Джерела живої пам'яті ». 
    2012р. – завдяки перемозі у ІІІ раунді конкурсу « Організація нових бібліотечних послуг за допомогою вільного доступу до Інтернету » програми « Бібліоміст », в грудні 2012 року в Садівській бібліотеці-філії відкрито безкоштовний Центр вільного доступу до мережі Інтернет. 
    
    Завідуюча бібліотекою: Попова Інна Олександрівна
    
    Адреса: 55310, Миколаївська область, Арбузинський район, с.Садове, вул. Миру, 6. 

    Е- mail: zolotchenco@ukr.net

    Режим роботи: з 10:00 до 19:00, вихідний день: неділя, понеділок. Немає коментарів:

Дописати коментар